Національно-патріотичне виховання

Illustration

Метою національно-патріотичного виховання є формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків.
Мета патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань:● утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;● виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;● підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;● усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;● сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;● формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;● утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;● культивування кращих рис української ментальності, працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;● формування мовленнєвої культури;● спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.

Illustration

Три роки боротьби: пам'ятаємо, боремось, переможемо

1095 днів болю, втрат і героїзму. Три роки, які назавжди змінили нас, нашу країну і світ. 24 лютого 2025 року в Переяславському професійному коледжі відкрили Меморіальну дошку, присвячену вшануванню пам'яті випускникам, які загинули в російсько-українській війні. Це болючий, але важливий крок – щоб пам’ять про них жила, щоб кожен учень знав їхні імена, щоб їхній подвиг назавжди залишився в історії нашого коледжу та країни. Сьогодні ми згадуємо всіх, кого забрала ця війна. Дякуємо всім, хто продовжує боротися. Віримо в перемогу. Пам’ятаємо. Боремося. Переможемо.
 

Illustration

Захід-свято "Слава українській жінці"

Захід, присвячений українській жінці, який пройшов 19 лютого 2025 року в ЗП(ПТ)О «Переяславський професійний коледж» був надзвичайно зворушливим та натхненним. Він вдало поєднав у собі поезію, музику, танці та відео, створивши багатогранний образ української жінки – берегині, воїна, матері, коханої. Ведучі заходу Майборода Аліна, Шерепа Анастасія, Висовень Владислав, Рудаков Артем вміло вели захід, створюючи атмосферу тепла та єдності. Їхні слова були сповнені поваги та захоплення українськими жінками.Захід супроводжувався інтерактивною презентацією «Слава українській жінці». Відеоролики наочно продемонстрували силу та багатогранність українських жінок, їхній внесок у історію та сучасність.По справжньому запалив серця присутніх «Дівчачий лісапетний батальйон» з піснею "Давай, баби, давай!" – це справжній гімн жіночої сили та незалежності. Їх виступ – це вибух позитиву, драйву та нестримної енергії.

Illustration

«Герої не вмирають. Вони повертаються в небо»

У Дні вшанування Героїв Небесної Сотні в ДПТНЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПТО» класний керівник Лариса Кацалап разом із здобувачами освіти групи № 15 провела патріотичну виховну годину «Герої не вмирають. Вони повертаються в небо». Адже кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану, і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна Сотня.
        

Illustration

Інтерактивна вистава "Крути 1918"

20 лютого наша країна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Героїв, які віддали своє життя заради майбутнього нашої країни, герої, які боронять кордони незалежної України. Так само, як і в січні 1918 року молоді студенти відважно боронили Київ від наступу більшовиків на станції Крути. Викладач історії Аліна Степаненко разом з першокурсниками Центру представили інтерактивну виставу "Крути 1918". За відгуками численних глядачів, у багатьох з яких на очах були сльози, неперевершений сценарій та гра акторів-аматорів вразила своєю динамічністю та емоційністю.
 

Illustration

Кришечки на турнікети

Здобувачі освіти Переяславського коледжу вже другий рік поспіль збирають пластикові кришечки. Збір кришечок- це всесвітньо поширений вид благодійного збору, коли пластик здається за гроші, а отримані кошти спрямовуються на благодійність. Мета збору пластикових кришечок-закупка турнікетів для підрозділів Сил Оборони, що перебувають безпосередньо на передовій або висуваються на фронт. І знову в цьому питанні найактивнішими виявилися вихованці, які мешкають у гуртожитку Гончаренко Іван та Хрипко Григорій. Організувала їх вихователь Ємець Олена.
 

Illustration

День соборності України

День соборності України щороку відзначається в одну й ту ж саму дату- 22 січня. Це свято символізує єдність українських земель і відіграє значну роль в історії нашої країни. Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Однак у 2011 році це свято було скасоване й натомість встановлено День соборності і свободи України. А вже у 2014 році президентським указом свято було відновлено як День соборності України.

Illustration

Трагедія Бабиного Яру

З нагоди вшанування трагічних подій у Бабиному Яру для здобувачів освіти класними керівниками груп, соціальним педагогом та керівником гуртків проведені години пам’яті «Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий …»,години-реквієм «Попіл Бабиного яру в наші стукає серця», урок-реквієм «Бабин Яр - життя і смерть». Вихованці переглянули документальний фільм «Погляд у минуле: Бабин Яр». Бібліотекар Вікторія Гершун організувала фотовиставку «Пам'ять серця-Бабин Яр». .

Illustration

"Професії майбутнього: коли закінчиться війна"

У затишній залі інформаційно-ресурсного центру Переяславського професійного коледжу відбувався презентаційний етап професійно-пошукового проєкту «Професії майбутнього: коли закінчиться війна». Сімнадцять груп закладу освіти представили свої роботи. Молодь виявила високий рівень креативності, сформовану пошукову, проєктну, дослідницьку компетентність.

Made with