Служба психолога

Робота практичного психолога ЗП(ПТ)О "Переяславський професійний коледж" базується на "Положенні про психологічну службу в системі освіти України", нормативних актів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Враховуються підсумкові документи роботи даного навчального закладу, а також результати спостережень та досліджень, проведених психологічною службою коледжу. Соціально-психологічна служба закладу освіти бере активну участь в освітньо-виховному процесі. Основним завданням служби є забезпечення процесу соціалізації учнів, захист їхнього психічного, фізичного, соціального і духовного здоров'я, підготовка до самостійного життя в суспільстві, попередження і педагогічна корекція відхилень у розвитку особистості.

Illustration

Герасименко Наталія Юріївна – практичний психолог Базова освіта: Державний педагогічний інститут імені Григорія Сковороди, 1994 р.; Державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди 2015 р. Загальний педагогічний стаж роботи - 13 років Стаж роботи на посаді практичного психолога – 15 років Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст І категорії».

Основні завдання соціально-психологічної служби:- розвиток індивідуальних особливостей – інтересів, здібностей, схильностей, почуттів, захоплень, життєвих планів тощо;- створення сприятливого для розвитку особистості учнів психологічного клімату, що визначений насамперед організацією продуктивного спілкування із педагогами та однолітками;- надання своєчасної психологічної допомоги та підтримки учням, їх батькам, майстрам в/н, викладачам, вихователям та іншим учасникам навчально-виховного процесу.Мета: сприяння розумінню учнями через просвітницьку роботу переваг здорового способу життя, формування принципів здорового способу життя, стимулювання до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції, визначення шляхів позитивної соціалізації молоді, здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя та відмова від негативної поведінки, виховання та розвиток творчої особистості, гідного громадянина України.Для реалізації цієї мети використовуються різні види робіт:1) Консультативна, яка полягає в допомозі людині вирішити ті проблеми, з якими приходять до психолога та соціального педагога.2) Психодіагностична включає виконання різних методик, тестів, опитувальників (на виявлення особових особливостей, міжособових відносин, пізнавальних процесів). На підставі результатів психодіагностичних досліджень робиться висновок про подальшу корекцію або консультаційну роботу.3) Психокоректувальна робота направлена на подолання негативних явищ в учбовому закладі, в сім’ї, в соціальному оточенні і розвиток здібностей, формування особи учня.4) Профілактична робота, суть якої полягає в попередженні можливих негараздів в психологічному і особистісному розвитку учня. У цьому напрямі проводяться різні заходи, ми співпрацюємо з центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, службами у справах дітей, викладачами та студентами кафедри психології ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний університет імені Григорія Сковороди».

Напрямки діяльності соціально-психологічної служби закладу:- Вивчення процесу адаптації учнів першого курсу до самостійного життя. - Профілактична дезадаптація.- Психологічний супровід розвитку учнів (діагностика особистісних рис та якостей, особливостей характеру, стимулювання саморозвитку та самовиховання, консультування з особистісних проблем, тематичні бесіди, навчальні заняття, тренінги, психологічна допомога в кризових ситуаціях).- Виявлення «групи ризику» (діти, що мають труднощі в навчанні, поведінці; емоційні розлади). Рекомендації батькам, майстрам в/н, вчителям, учням.- Профілактика правопорушень.- Орієнтація учнів на здоровий спосіб життя.- Попередження суїцидальної поведінки.- Пошук шляхів оптимізації навчально-виховного процесу.- Врегулювання конфліктних ситуацій.- Робота з обдарованими дітьми.- Робота з дітьми, позбавленими батьківського піклування, сиротами, напівсиротами, з малозабезпечених та багатодітних сімей, що постраждали від аварії на ЧАЕС, переселенцями зі сходу країни.

Практичний психолог здійснює:- психологічне вивчення кожної окремої особистості для індивідуального підходу до неї протягом усього періоду навчання;- забезпечення повноцінного розвитку, ранній вияв, профілактика та усунення поведінкових труднощів у межах психологічної компетенції – консультування адміністрації, педагогічного колективу та батьків з проблем навчання та виховання учнів;- підвищує рівень психологічних знань;- допомагає вирішенню проблем педагогів особистого та професійного характеру.

Соціальний педагог здійснює:- посередництво між освітніми установами, сім'єю тощо, організація їх взаємодії;- створює соціальне середовище, умови всебічного розвитку молоді;- сприяння участі вихованців у науковій, технічній, художній творчості тощо;- залучення учасників виховного процесу до культурно-освітньої, профілактично-виховної, спортивно-оздоровчої роботи, за участю різних установ, громадських організацій, окремих громадян тощо;- своєчасне виявлення серед учнівської молоді закладу професійної освіти так званих "важких" учнів та учнів "групи ризику".

Графік роботи практичного психолога

План роботи практичного психолога

ПОРАДИ
ПСИХОЛОГА

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ БАТЬКАМ1. Не навчайте того, із чим ви самі необізнані. Щоб правильно виховувати, треба знати вікові й індивідуальні особливості дитини.2. Не сприймайте дитину як власність, не ростіть її для себе.3. Довіряйте дитині. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевнена у своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість.5. Будьте терплячими. Ваша нетерплячість — це ознака слабкості, показ вашої невпевненості в собі.6. Будьте послідовними у своїх вимогах, але пам'ятайте: твер­дість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов'язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідовністю.7. Учіть дитину самостійно приймати рішення і відповідати за них.8. Замініть форму вимоги: «Роби, якщо я наказав!» на іншу: «Зро­би, тому що не зробити цього не можна, це корисно для тебе і твоїх близьких».9. Оцінюючи дитину, кажіть їй не лише про те, чим ви невдоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її із сусідською дитиною, однокласниками, друзями. Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні. Це допоможе вам швидше набути батьківської мудрості.10. Ніколи не кажіть, що у вас немає часу виховувати свою дитину, бо це означатиме: мені ніколи її любити.Завжди пам'ятайте! Ми виховуємо дітей власним прикладом, системою власних цінностей, звичним тоном спілкування, ставленням до праці і дозвілля.

ЗАПОВІДІ БАТЬКАМ
Якщо дитину часто критикують — вона вчиться засуджувати людей.
• Якщо дитині часто демонструють ворожість — вона вчиться битися.
• Якщо дитину часто висміюють — вона вчиться бути несміливою.
• Якщо дитину часто ганьблять - вона вчиться бути винною.
• Якщо дитину часто підбадьорюють — вона вчиться бути впев­неною в собі.
• Якщо до дитини ставляться поблажливо - вона вчиться бути терплячою.
• Якщо дитину часто хвалять — вона вчиться оцінювати.
• Якщо з дитиною здебільшого відверті — вона вчиться справед­ливості.
• Якщо дитина перебуває в атмосфері дружби і розуміння - вона вчиться знаходити любов у світі.

ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ !
● Поставтесь до педагогічної праці, як до головного змісту Вашого життя. Створіть у собі викладача!● Будьте ерудованими, відмінно знайте свій предмет, цікаво та доступно викладайте навчальний матеріал.● Умійте поважати кожного учня і бачити в ньому особистість.● Умійте керувати власними емоціями та розвивати позитивні почуття до дітей.● Навчіться любити дітей. Люблячи їх, не заробляйте дешевого авторитету всепрощенням, невимогливістю – це розбещує дітей.● Будьте справедливими, розумійте своїх учнів.● Будьте вимогливими до себе, самокритичними, не порушуйте педагогічну етику.● Умійте терпляче виправляти його помилки – думки, дії вчинки; навчіться переконувати.● Будьте ввічливими, доброзичливими, життєрадісними, людяними.● Хай завжди учні бачать у вас старшого друга, порадника, людину, яка підтримає, зрозуміє, дасть пораду.● Ніколи не принижуйте людської гідності дитини, будьте непримиренними до подібних дій Ваших колег.● Станьте вимогливими та будьте витриманими у стосунках з учнями.

Made with