Робота практичного психолога ЗП(ПТ)О "Переяславський професійний коледж" базується на "Положенні про психологічну службу в системі освіти України", нормативних актів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Враховуються підсумкові документи роботи даного навчального закладу, а також результати спостережень та досліджень, проведених психологічною службою коледжу. Соціально-психологічна служба закладу освіти бере активну участь в освітньо-виховному процесі. Основним завданням служби є забезпечення процесу соціалізації учнів, захист їхнього психічного, фізичного, соціального і духовного здоров'я, підготовка до самостійного життя в суспільстві, попередження і педагогічна корекція відхилень у розвитку особистості.
Герасименко Наталія Юріївна – практичний психолог Базова освіта: Державний педагогічний інститут імені Григорія Сковороди, 1994 р.; Державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди 2015 р. Загальний педагогічний стаж роботи - 13 років Стаж роботи на посаді практичного психолога – 15 років Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст І категорії».
ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ БАТЬКАМ1. Не навчайте того, із чим ви самі необізнані. Щоб правильно виховувати, треба знати вікові й індивідуальні особливості дитини.2. Не сприймайте дитину як власність, не ростіть її для себе.3. Довіряйте дитині. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевнена у своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість.5. Будьте терплячими. Ваша нетерплячість — це ознака слабкості, показ вашої невпевненості в собі.6. Будьте послідовними у своїх вимогах, але пам'ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов'язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідовністю.7. Учіть дитину самостійно приймати рішення і відповідати за них.8. Замініть форму вимоги: «Роби, якщо я наказав!» на іншу: «Зроби, тому що не зробити цього не можна, це корисно для тебе і твоїх близьких».9. Оцінюючи дитину, кажіть їй не лише про те, чим ви невдоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її із сусідською дитиною, однокласниками, друзями. Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні. Це допоможе вам швидше набути батьківської мудрості.10. Ніколи не кажіть, що у вас немає часу виховувати свою дитину, бо це означатиме: мені ніколи її любити.Завжди пам'ятайте! Ми виховуємо дітей власним прикладом, системою власних цінностей, звичним тоном спілкування, ставленням до праці і дозвілля.